63-750 Sulmierzyce
ul. Uciechowska 12

Usługi

Stomatologia zachowawcza

W zakres stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy zębów, odbudowa tkanek zęba materiałami światłoutwardzalnymi (wypełnienia), często także leczenie endodontyczne (kanałowe). Dzięki zastosowaniu materiałów oraz sprzętu najwyższej jakości wiodących firm z rynku stomatologicznego, każdy pacjent ma pewność wykonania usługi na najwyższym poziomie pod względem zarówno estetycznym jak i medycznym. Szczególna uwaga przykładana jest uzyskania prawidłowej i pełnej funkcjonalności narządu żucia. Wszystkie wykonanne wypełnienia są precyzyjnie opracowywane, aby w najdrobniejszym szczególe odtworzyć prawidowe warunki anatomiczne. Ze względu na fakt, iż „żywy” ząb jest znacznie bardziej wartościowy niż ząb po leczeniu kanałowym, leczenie endodontyczne wykonywane jest w przypadakch wymagających takiego postępowania.

Stomatologia dziecięca

Bazując na wieloletniej praktyce, posiadamy bardzo duże doświadczenie w zakresie zarówno profilaktyki stomatologicznej, jak leczenia u dzieci. Nasi milusińscy należą do wyjątkoqej grupy pacjentów, której należy poświęcić znacznie więcej czasu i uwagi, przygotowując je do często do trudnej i specyficznej procedury leczniczej. Pierwszy kontakt z gabinetem w większości kształtuje późniejszy stosunek do leczenia stomatologicznego, a co za tym idzie, kształtuje stan zdrowotny jamy ustnej.
W swojej praktyce stosujemy zasadę stopniowej adaptacji dziecka, tak aby wizyta
u dentysty nie była kojarzona z bólem. Jednym z najważniejszych elementów, na jakie zwracamy uwagę, jest sprawa zapobiegania i postępowania profilaktycznego. W tym celu dzieci w naszym gabinecie traktowane są kompleksowo, od edukacji przez profikatykę i zabezpieczenie na leczeniu kończąc.

Protetyka

Istotnym elementem prawidowego stanu zdrowia jamy ustnej jest uzupełnianie wszelkich ubytków, lub też rekonstrukcja uszkodzonych zębów. Tego typu działanie nastawione jest na prawidłowe funcjonowanie narządu żucia. W gabinecie stosujemy nowoczesne metody uzupełnień protetycznych, zarówno w przypadku pojedynczych ubytków, jak też kompleksowych uzupełnień w oparciu o najnowsze technologie. Założeniem naszej pracy jest indywidualne podejscie do każdego pacjenta, dokładna analiza problemu protetycznego, właściwe zaplanowanie procesu leczenia, aby finalnie uzyskać możliwie najlepszy efekt zarówno czynnościowy jak i kosmetyczny. Współpraca z laboratorium protetyki stomatologicznej pozwala nam na dużą elastyczność w dopasowywaniu się do wielu życzeń pacjentów.

Endodoncja

Wiele chorób zębów i związanych z tym dolegliwości jest spowodowanych zakażeniem miazgi zębowej, w skład której wchodzą naczynia i nerwy. Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu z systemu kanałów korzeniowych chorej miazgi, dezynfekcji kanałów oraz szczelnym ich wypełnieniu tak by nie dochodziło w pustych przestrzeniach do namnażania się bakterii. Aby w pelni profesjonalnie przeprowadzić leczenie endodontyczne, stosujemy najnowsze sposoby terapii z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów, posiłkując się radiowizjograficzną metodą oceny przed i po leczeniu. Celem eliminacji dolegliwości bólowych w trakcie leczenia zawsze stosujemy znieczulenie nasiękowe lub przewodowe. Tego typu terapia często związana jest
z kilkoma wizytami, wynikającymi z jej specyfiki i możliwych komplikacji. Zawsze kierujemy się zasadą „Nigdy szybko, zawsze dokładnie”

Periodontologia

W ramach kompleksowego leczenia w naszym gabinecie zajmujemy się także leczeneniem zmnian w tkankach okołozębowych. Choroby przyzebia mają bardzo duży wpływ na prawidłową funkcję aparatu żującego. Leczenie zmian przyzębia obejmuje szeroki zakres zabiegów począwszy od nauki prawidłowego szczotkowania i higieny jamy ustnej, dobór właściwych środków pielęgnacyjnych i czyszczących stosowanych w domu, aż do specjalistycznych zabiegów wykonywanych w naszym gabinecie jak skaling czyli usuwanie kamienia, kiretaż, czy szynowanie.

Stomatologia estetyczna

To stosunkowo nowy dział zajmujący się estetycznym wyglądem naszej jamy ustnej. W ramach stosowanych procedur proponujemy Panstwu zabiegi wybielania zębów metodami zarówno do stosowania w domu, jak też metodami wykonywanymi
w gabinecie. Ponadto oferujemy usuwanie kamienia nazębnego, a także osadów pokrywających szkliwo. W przypadkach koniecznych całkowicie odbudowujemy lub nadajemy nowy kształt i kolor uszkodzonym zębom, dzięki czemu Pacjent uzyskuje pełnię zadowolenia oraz możliwie naturalny i zdtowy uśmiech.

Radiowizjografia

W ramach diagnostyki radiologicznej w naszym gabinecie używany jest nowowczesny system radiowizjografii, całkowicie pomijający dawne zdjęcie zęba na kliszy. Dzięki systemowi komputerowej obróbki oraz szczegółowej analizy wykoannego zdjęcia można z góry precyzyjnie określić występujący problem stomatologiczny, zaplanować odpowiednie leczenie, jak też finalnie potwierdzić jego poprawność. Bardzo ważnym elementem jest ochrona radiologiczna pacjenta. Dzięki systemowi radiowizjografii emisja promieniowania rentgenowskiego ograniczone jest do absolutnego minimum.